jakou pneu na zadek

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
m.sedivec
Příspěvky: 45
Registrován: sob 27. črc 2013 16:31

jakou pneu na zadek

Příspěvek od m.sedivec »

Čau, chtěl jsem se zeptat jaké pneu používáte na mzetě vzadu,něco spíš s vyšším profilem.. rozměr, značka,zkušenosti....?dík za rady

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Márty »

Metzeler Block

[img]http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/0ed ... 50x250.jpg[/img]

Drží velice dobře i na mokru... obrovský rozdíl proti standardní Mitasce, co se na MZ-ty dávala...
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Harry »

Continental contigo
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

m.sedivec
Příspěvky: 45
Registrován: sob 27. črc 2013 16:31

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od m.sedivec »

dík, tak asi se spíš kouknu po té Continentalce,a jaký rozměr používáte vy nebude 120ka na mztu 251 moc široká

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Márty »

Ty Contíky jsou dobrý, ale na můj vkus už moc hladký... ;)

Tu 120-tku tam dostaneš, otázkou je, co ti na to řeknou na technický, protože předepsaná je 110. Někde to projde, někde ne...
Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Pete »

Tak jestli chceš vyšší vzorek tak ContiGo nebude ono, to je sice výborná,ale čistě silniční guma, takové aj do terénu jsou třeba tyto :Heidenau K41

Něco mezi mezi těma špalkama a ContiGo je toto: Heidenau-K36
Když sem ještě měl emzetu tak sem sjezdil 2 a můžu doporučit :)

Jinak 120 se do zadu vejde, možná bude štejchat o kryt řetězu, to už si přesně nepamatuju, ale oficiálně to tam nepatří...
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

m.sedivec
Příspěvky: 45
Registrován: sob 27. črc 2013 16:31

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od m.sedivec »

a nevíte někdo kolik je šířka 3.5 ?jestli např.:110 , 120... dík

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Márty »

Obrázek

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Majkl »

Taky bych tam prsknul continentále

m.sedivec
Příspěvky: 45
Registrován: sob 27. črc 2013 16:31

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od m.sedivec »


m.sedivec
Příspěvky: 45
Registrován: sob 27. črc 2013 16:31

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od m.sedivec »

co vy na to? docela dobrá cena a myslim, že na MZ dostačující pneu

fery251
Příspěvky: 50
Registrován: sob 09. úno 2013 12:57

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od fery251 »

Cena je luxusní....já teď kupoval gumu za 3200+700 za přezutí a antipich náplň.....8-) Kde jsou časy emzetky zvané Albert....

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Majkl »

Cože? 3200 za gumu?? Tak to bych na MZ nedal ani za boha...
m.sedivec cena je luxusni, to mozna jo, ale asi ji nema moc lidi odzkousenou, treba bude klouzat jak cip, hovno najede, tezko rict...

Byt tebou, podivam se po těch ContiGo, hodně najedou a drží pěkně

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Lord_Lee »

za těch 3200 to nebude za gumu na MZetu ale na Feryho autobus :-)

Jinak na moje XJčko jsou gumy za cca 3000,- (1200,- předek 110 a 1800,- zadek 130), ještě docela pohoda díky těm užovkám :-)
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Márty »

Majkl: Proč by zrovna na MZ-tě nemohlo být kvalitní /dražší/ guma?
Jasně, když to porovnáš s cenou mašiny, tak je to drobet nepoměr, ale guma je to, co tě drží na silnici, takže dát radši víc za pneu a mít jistotu, že bude držet jako přibitá, než tam dát nějakou levnou klouzavou mrchu (:P)

VeeRubber - thajská firma, za ty prachy dobrý, na německém Simson foru je moc nedoporučují, prý se rychle sjíždí a nedrží na mokru... Ale není nad osobní zkušenost :P
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Márty »

Lord_Lee: Já dal za obutí na eminu cca 2,5 litru - Metzelery => přední ME22 864,- zadní BLOCK 1 658,-

Proti těm Mitaskám, co jsem měl předtím, neskutečnej rozdíl, jak na suchu, tak na mokru...
Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Pete »

Joo na gumách se nevyplatí šetřit, to je známá vec :) Ale tuhle nedávno sem našel zánovní drapák v kontejneru, po STK na jaře ho nazuju :D
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

m.sedivec
Příspěvky: 45
Registrován: sob 27. črc 2013 16:31

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od m.sedivec »

Tak uvidim z jara až jí vyzkoušim objednaná už je a stejně na mz dávam stejně většinou jednodenní výlety za pěknýho počasí takže za mokra toho moc nenajezdim. A myslim že k poměru ceny motorky je cena dostačující, ano dávat to na nákýho japonce s kterým bude cestovní rychlost 140-160km/h a s kterým budu jezdit vícedenní výlety a za den najedu 500km tak koupim něco lepšího, ale při mé vyhlídkové jízdě za pěkného počasí při rychlosti 70-90km/h a za den najetých max. 150km mi snad bude stačit

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Majkl »

To určitě ;)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Harry »

já bych k tomu přistupoval obráceně... ikdyž bych jezdil málo, tak byh chtěl gumu, na kterou je vždy spoleh a nemusel mít v hlavě myšlenku, že jedu na blbejch gumách... ale to je každýho boj
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Vladan »

Jezdil jsem Micheliny M45 - za ty prachy super, ale na pětikilu jsem je sjel za 6tis. km. Teď kvůli váznoucím dodávkám z Michelinu přecházím na Heidenau K66 - no uvidíme B)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Lord_Lee »

m.sedivec: I na krátkém výletu tě může přepadnout nějaká rychlá přeháňka a krizové situace jsou v dnešním provozu na denním pořádku, tak je lepší mít gumu která tě podrží. I když teda na MZetě jsem taky jezdil klasické mitasky 8-) teď na xjčko obouvám Dunlop arrowmax GT501 a zatím naprostá spokojenost.
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

fery251
Příspěvky: 50
Registrován: sob 09. úno 2013 12:57

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od fery251 »

Já měl kdysi na MZ nějakou Pirelli....komfortní guma, opravdu citelný rozdíl proti standardu, ale po 5000 km byla sjetá...Ono víceméně platí, že čím líp drží guma na silnici, tím víc se sjíždí. Tvrdá guma vydrží dýl, ale na vodě je to někdy dost veselý...

m.sedivec
Příspěvky: 45
Registrován: sob 27. črc 2013 16:31

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od m.sedivec »

Já se toho nebojim (:P) většinou je to o hlavě ne o technice, když vidim že je mokro tak nepoletim jako kokot né...to je jako v zimě když jedeš autem a je namrznuto tak taky neletíš jak kokot když si myslíš že máš přece kvalitní a drahý gumy.Takovejch lidí už bylo co si řekli mam dobrý(drahý)gumy tak na to můžu šlápnout a dnes už mezi náma nejsou....

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1745
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: jakou pneu na zadek

Příspěvek od Viktor »

Já si myslím, že je to každého věc. Mít MZtu za 14 000 v garáži a být student, taky nekupuju gumy podle kvality, ale podle ceny. Samozřejmě kdyby byl rozdíl mezi tvrdou sviní a přilnavější pneumatikou třeba 200 Kč, tak bych si připlatil, ale jinak ne... Kdo ví, že koupil to nejlevnější na trhu, nemůže čekat žádné extra výsledky a musí se podle toho chovat. Je jasné, že spousta věcí se dá předvídat, ale spousta taky ne.... Když ti vjede borec z vedlejší silnice do cesty tak můžeš předvídat jak chceš, ale na gumě která tě nepodrží budeš prostě v prdeli... S tím se ale musí počítat. Já jezdil asi na nejsilnější mašině kdo tady zatím kdy měl a jediné super gumy jsem měl když mi ji předali v prodejně jako funglovku. Od té doby jsem kupoval gumy tak abych ušetřil, samozřejmě vždy sportovní a lepivé, ale nikdy jsem si nekupoval novou sadu tak, jako to třeba aplikuje SID, neměl jsem na to prostě peníze, takže na předku i zadku jsem měl jiný typ sportovní pneu a o DOT označení se raději nezmiňuju... Hubu jsem si nikdy nerozbil, ale na mále jsem měl několikrát... Je to hold každého věc a peníze jsou bohužel vždy až na prvním místě...

Odpovědět